Relacja Hortensji z dnia 13 kwietnia z godz. 21.40

Dzisiaj jest rocznica, odkrycia masowych grobów w Ka†yniu przez Niemców. W związku z tym była Msza św. w tej Intencji na której był pan Andrzej Melak. Msza skończyła się po ósmej godz. i dlatego spóźniłam się pod Krzyż. Jak przybyłam, był odmawiany św. Różaniec tajemnice Bolesne. Dwie Panie trzymały transparent z napisem:
„KRZYŻ NAJGODNIEJSZYM UPAMIĘTNIENIEM
OFIAR TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ”
Był Krzyż, duży, drewniany a u podnóża stały obrazy z kard. Stefanem Wyszyńskim, bł. Janem Pawłem II oraz obraz Chrystusa Króla. Były dwie, duże Narodowe flagi, a jeszcze jedna flaga Polski i Węgier, były przy Krzyżu. Był mały obrazek Św.Rodziny ze św. Józefem. Paliły się biało-czerwone znicze, ułożone w kształcie krzyża. A tuż obok był ułożony z tulipanów Krzyż dla śp. Marii Kaczyńskiej. Było mnóstwo tulipanów, które leżały na chodniku, przed Pałacem N. Tulipany były wetknięte w łańcuchy przed Pałacem N. Ciało Śp.Marii Kaczyńskiej 13 kwietnia 2010 wróciło do Polski i dlatego tak dużo było ułożonych tulipanów na trasie.
Modlił się z nami Kapłan, który poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego po Apelu Jasnogórskim. My oczywiście, odmówiliśmy wszystkie Modlitwy przed Apelem. Ksiądz nas Błogosławił a Tadeusz przeczytał jeden wiersz z tomiku pisarza Zygmunta Urbanowicza. Ilość osób zmieniała się i tak na początku było nas ok. 30 osób a w czasie Apelu z Jasnej Góry ok. 60.
Z Panem Bogiem!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s