Relacja Haliny z dnia 29 grudnia z godz. 22.15

W czwartek, w oktawie Bożego Narodzenia, na wieczornej modlitwie na Krakowskim Przedmieściu było podczas Apelu Jasnogórskiego, transmitowanego przez Radio Maryja za pomocą naszego radia, około 40 osób. Później liczba osób zmniejszyła się do około 25. Wiał dość silny wiatr, chwilami nie można było ustać w miejscu. Niektóre osoby przechodzące przystawały choć na chwilę, aby się z nami modlić. Nagłośnienie zapewnił nam dzisiaj Jacek z Ochoty.
W centrum naszej modlitwy stał, jak każdego dnia, duży, drewniany, jasny Krzyż. Na Krzyżu był przewieszony ciemny, drewniany Różaniec Święty. Na dole pod Krzyżem umieszczone były trzy obrazy: sł. Bożego Prymasa Kardynała Wyszyńskiego, bł.Jana Pawła II i duży obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Drugi Krzyż stanowiły palące się na płytach chodnikowych, biało – czerwone znicze. Po prawej stronie, patrząc na Krzyż, dwóch panów trzymało transparent z napisem „NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, GINIE” – Jan Paweł II i kolorowym zdjęciem, przedstawiającym wysoki, drewniany Krzyż, postawiony przez harcerzy przed Pałacem Prezydenckim, tuż po tragedii smoleńskiej. Trzymano również dużą tablicę ze zdjęciami kolorowymi 96 ofiar i napisami: „ONI Zginęli 10 IV 2010” nad zdjęciami, „a MY BĘDZIEMY TRWAĆ”, pod zdjęciami.
Przy końcu transmisji Apelu Jasnogórskiego zaśpiewaliśmy kolędę „Gdy śliczna Panna Syna kołysała”, a pan Zbigniew poświęcił nas i miejsce PAMIECI, PRAWDY I NADZIEI wodą święconą. Po Apelu Jasnogórskim Hortensja poprowadziła modlitwę za Kapłanów, trzy „Zdrowaś Maryjo”. Przewodnictwo w modlitwie codziennego Różańca Świętego przejął pan Zbigniew. Odmówiliśmy modlitwę wstawienniczą do Matki Bożej „Pod Twoją Obronę” z prośbą o obecność w naszych modlitwach Kapłana. Dzisiejszego wieczoru modliliśmy się TAJEMNICAMI ŚWIATŁA, trzecią dziesiątkę odmówiliśmy po łacinie.
W czasie modlitwy Różańcowej modliliśmy się jak każdego dnia w stałych intencjach. Po Różańcu Świętym były modlitwy: Litania Do Dzieciątka Jezus, modlitwa do św. Józefa po Różańcu, Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi, trzy razy do Michała Archanioła, do Anioła Stróża, modlitwa „Jezu, Maryjo, Józefie Święty”. Był też krótki Rachunek Sumienia. Oczekując na połączenie telefoniczne z kapłanem zaśpiewaliśmy Bożemu Dzieciątku kolędę „Lulajże, Jezuniu”. Po krótkim słówku kapłan udzielił osobom modlącym się błogosławieństwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s