Nasza Codzienna Prasówka 30 października

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Codzienna Prasówka, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Nasza Codzienna Prasówka 30 października

 1. BABCIA pisze:

  Gazeta Polska codziennie nr 44
  29 – 30 / sobota-niedziela / 10 / 2011
  str. 4. czytam:

  Bolszewik ważnieszy od prezydenta
  Radny PO Igor Sulich, nieformalny lider „społecznego” protestu przeciwko pomnikowi Prezydenta RP Lecha Kaczyńkiego w Wołominie, rok temu krytykował protesty przeciwko uczczeniu żołnierzy bolszewickich w Ossowie (…)

  AKCJA „CODZIENNEJ”
  Poprzyj budowę pomnika śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego!
  Wyślij maila na adres:

  ryszard.madziar@wolomin.pl

 2. Gazeta Polska
  codziennie nr 44 –29-30/Sobota-Niedziela 10/2011
  str.4
  „Bolszewik ważniejszy od prezydenta”

  Radny PO Igor Sulich, nieformalny lider „społecznego” protestu przeciwko pomnikowi Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Wołominie, rok temu krytykował protesty przeciwko uczczeniu żołnierzy bolszewickich w Ossowie (…)
  AKCJA „Codziennej”!
  Poprzyj budowę pomnika śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego!,
  wyślij maila na adres:
  ryszard.madziar@wolomin.pl

  • BABCIA pisze:

   tamże –

   str.15
   Piotr Lisiewicz
   „PEŁNYM GŁOSEM”
   ”Pomnik Lecha Kaczyńskiego, a nie bolszewików”

   Lech Kaczyński ma ulice swojego imienia w Chicago, Tbilisi, Batumi, Odessie i ukraińskim Mukaczewie. Na Węgrzech stanął pomnik upamiętniający Parę Prezydencką i ofiary smoleńskiej katastrofy. Holendrzy wyhodowali dla nas tulipany Marii Kaczyńskiej. A my? (…) Zapewne w najbliższych dniach czeka nas festiwal materiałów telewizyjnych zohydzających ideę pomnika Lecha Kaczyńskiego. Znów usłyszymy o wykorzystywaniu historii do rozgrywek oraz o tym, że pomnik to sprawa nieważna, a ważne są Orliki, Palikot oraz „Polska w budowie” (…) Nie słuchajmy medialnego bełkotu. Walka z upamiętnieniem śp. Lecha Kaczyńskiego jest walką z Jego ideą wolnej i silnej Polski. To za konsekwentne wcielanie w życie tej idei poniósł on cenę najwyższą. Tym od bełkotu medialnego odpowiedzmy słowami polskiego poety żydowskiego pochodzenia Mariana Hemara.Tak pisał on o dziedzictwie Józefa Piłsudskiego, gdy jego Ojczyznę okupowali Sowieci:

   Jaki był w Polsce sens
   jego istnienia?
   Odpowiedź surowa.
   Ale brzmi najprościej.
   Jego testament – dwa słowa:
   Nakaz wielkości.
   Wielkości – to znaczy:
   Większe niż los – mieć serce.
   I być wielkim w rozpaczy.
   W nędzy i w poniewierce.
   Nauczyć się – poprzez zło
   i gwałt dwugłowego czarta,
   Co znaczy wolność, i co
   Jest, i co będzie warta.

   O przyszłości Polski poeta mówił dalej:

   Oto ślub nasz, Panie Marszałku,
   Dziś rozbitki miotani przez fale –
   Jutro będziemy wielcy –
   Albo stanie na gruzach Warszawy
   Pomnik sławy, łuk zwycięstwa promienny,
   Albo niech zatkną tam krzyż
   Na grób.
   Ale krzyż bezimienny.

   Dla współczesnych Polaków, jak ujął Marcin Wolski, „sen o Polsce odważnej będzie snem o Kaczyńskim”. Nie przypadkiem przeciwnikami jego pomnika są ci, którym nie przeszkadzał ten bolszewicki. Wszystkim Państwa, którym słowa Hemara wydają się aktualne i bardziej poruszające niż medialny bełkot, zachęcam do wysyłania e-maili z poparciem i pomysłami na sposób prowadzenia tej walki do burmistrza Wołomina:ryszard.madziar@wołomin.org.

   / więcej: Gazeta Polska codziennie, nr 44

 3. Wniosku nie będzie?
  Ze stenogramów rozmów między smoleńskim ‚Korsarzem’ a załogą Jaka-40 wynika, że komunikaty rosyjskich kontrolerów lotów miały charakter chaotyczny
  Zenon Baranowski

  Prokuratura wojskowa badająca sprawę lądowania Jaka-40 w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. może zrezygnować z wniosku do Federacji Rosyjskiej o przesłuchanie kontrolerów lotów i wykorzystać zeznania, które już znajdują się w aktach śledztwa smoleńskiego.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111029&typ=po&id=po03.txt

 4. Ostatni miesiąc był dla polskiej prezydencji bardzo intensywny, ale stanęliśmy na wysokości zadania – mówił wczoraj wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz. Do sukcesów zaliczył m.in. doprowadzenie do zawarcia porozumienia w sprawie działań antykryzysowych
  Sukces prezydencji w mediach
  Artur Kowalski

  Kolejne dni odsłaniają coraz to nowe „fakty” związane z rezultatami ostatniego szczytu unijnego. Najpierw okazało się, że to premier Donald Tusk doprowadził do tego, iż w środę na dodatkowym szczycie unijnym spotkali się nie tylko przywódcy państw strefy euro, a teraz dowiadujemy się, iż to zasługą Polski jest doprowadzenie do wypracowania i przyjęcia porozumienia w sprawie działań antykryzysowych. Trudno oprzeć się wrażeniu, iż o tych „sukcesach” wiedzą tylko polscy dziennikarze. – To był miesiąc bardzo intensywny dla nas, ale mamy satysfakcję z tego, co udało nam się osiągnąć. Wydaje mi się, że polska prezydencja staje na wysokości zadania – ocenił wczoraj wiceszef MSZ Mikołaj Dowgielewicz.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111029&typ=po&id=po05.txt

 5. niezależna pisze:

  Grozi nam lewicowy Madryt

  Zapewnienie dopływu świeżej krwi na prawicy powinno być naszym zobowiązaniem wobec wyborców. W kampanii wyborczej widziałem, jak bardzo ludzie tego potrzebują. Spotykałem się z głosami „wreszcie ktoś młody, wreszcie coś zrobicie” – mówi 26-letni poseł – elekt Patryk Jaki (PiS) w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”.

  – Zamiast smętnego politycznego rutyniarza, młody człowiek z energią. Ładne, ale rzadkie, powtarzam.
  – Ale ludzie od nas tego oczekują. Żebyśmy pokazali, że w PiS-ie są młodzi, nie skażeni rutyną działacze. Faktycznie, łatwo nie jest. Badania pokazują, że ludzie im starsi, tym chętniej nas popierają.
  http://niezalezna.pl/18289-grozi-nam-lewicowy-madryt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s