Nasza Kawiarenka 28 września

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Kawiarenka, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Nasza Kawiarenka 28 września

 1. Relacja Bożeny vel Bogusi z dnia 27 września, wtorek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo,

  Po Modlitwie Apelu Jasnogórskiego, przy bezpośredniej transmisji z Częstochowy, i po Błogosławieństwie udzielonym nam modlącym się, ze czcią, przyjęliśmy je klęcząc; – Bogu niech będą dzięki za Radio Maryja, to dzięki niemu, mogliśmy łączyć się jak co wieczór z naszą Matką i Królową Polski z Jasnej Góry – 40-50 osób z Ojcem Jerzym zaczęliśmy Modlitwę Wieczorną pod dużym Krzyżem drewnianym, z różańcem, z wizerunkiem Pana Jezusa cierniem ukoronownym, z ułożonym ze zniczy dużym, biało-czerwonym płonącym krzyżem, wśród kwiatów tablica z napisem: „Brońcie Krzyża od Giewontu do Bałtyku” – słowa Papieża Jana Pawła II. Można było też przeczytać o Pamięci bez której Naród ginie i inny: Czekamy na powrót Krzyża pod Pałac na Krakowskim Przedmieściu. Trzymaliśmy, większość osób, w rękach krzyże i flagi biało – czerwone, duża flaga powiewała cały czas nad naszymi głowami. Ojciec Jerzy rozpoczął od poświęcenia dewocjonaliów, udzielił nam na pamiątkę Chrztu św. i wszystkim przechodzącym, osobom towrzyszącym w różny sposób błogosławieństwa. Była modlitwa za Kapłanów 3xZdrowaś Maryjo…, śpiewaliśmy „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo…” i odmówiliśmy Różaniec święty Tajemnicę Bolesną. Intencje: to modlitwa za naszą Ojczyznę, madrość Polaków, za rządzących naszym krajem, szczególnie za ubogich, opuszczonych, chorych, za naszą Mirkę w szpitalu, za Ofiary Tragedii Smoleńskiej i za Ich Bliskich pozostałych w nieutulonym żalu po Ich stracie i za nas samych i nasze rodziny. Potem mówiliśmy Litanię do św. Józefa oraz modlitwy do Tego Wielkiego Orędwnika Rodzin, trzy zawołania: Jezu, Maryjo, Józefie święty… Uroczyście śpiewaliśmy klęcząc w tym świętym Miejscu Modlitwy, Pamięci i Nadziei – SUPLIKACJE… Klęcząc przyjęliśmy Błogosławieństwo Kapłańskie na nadchdzącą noc i następny dzień. Ojciec Jerzy jeeszcze dziękował wszystkim, którzy mogą i uczestniczą w pikiecie pod siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i zapraszał nas, komu czas pozwoli aby przychodzić na ul.Żytnią/Skwer Kard. St. Wyszyńskiego w Warszawie /dopisek: i aby dać świadectwo, że w naszej Ojczyźnie Katolicy zasługują na więcej ” częstotliwości”, na więcej sprawiedliwości w rozdziale tychże/, w godz. 9 00 – 14 45 – od pon. do piąt. Na zakończenie, Czcigodny Ojciec Jerzy, poproszony udzielił osobiste Błogosławieństwo, każdemu, klęczącemu osobno. Bogu, niech będą dzięki!

  / PS zły przeszkadzał, szkodził , został pouczony i się uspokoił – /

  Króluj nam Chryste!
  Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość
  Bożena Milska

 2. Agata pisze:

  Watykan krytykuje promowanie przez ONZ tzw. bezpiecznej aborcji

  rzeciwko promowaniu przez ONZ tzw. „bezpiecznej aborcji” zaprotestował na forum Rady Praw Człowieka ONZ abp Silvano Tomasi. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy agendach Narodów Zjednoczonych w Genewie zabrał głos podczas debaty nad raportem na temat zapobiegania śmierci kobiet ciężarnych. Abp Tomasi zaznaczył, że Stolica Apostolska jest zdecydowanie przeciwna lansowaniu „ułatwionego dostępu do antykoncepcji i planowania rodziny” oraz tzw. „bezpiecznych aborcji”. Uważamy, że całkowicie nie do przyjęcia jest lansowanie przez dyskutowany obecnie raport, a w sposób jeszcze wyraźniejszy przez ONZ-towską «Globalną Strategię na rzecz Zdrowia Kobiety i Dziecka» tzw. «bezpiecznej aborcji»” – stwierdził watykański dyplomata. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przypomniał w Genewie, że kobiety w Afryce umierają głównie z powodu nadciśnienia, trudności w porodzie, krwotoków, sepsy i infekcji oraz chorób związanych z wirusem HIV. Domagał się skierowania środków na zapobieganie właśnie tym chorobom i zabiegi ratujące życie a nie na promowanie antykoncepcji i aborcji. Zdaniem abp Tomasiego wspólnota międzynarodowa czyni zbyt mało, żeby zapobiec co roku śmierci 350 tys. kobiet ciężarnych i rodzących. Jako środki zaradcze na śmiertelność kobiet w ciąży i połogu wskazał zmiany prawne, zapewniające równy status kobiety i mężczyzny, eliminowanie małżeństw zawieranych w bardzo wczesnym wieku, promowanie wstrzemięźliwości, aby młodzi nie podejmowali przedwcześnie aktywności seksualnej, poprawę statusu kobiet oraz eliminację obrzezania kobiet i przemocy domowej. Podkreślił także znaczenie poprawy działania systemów zdrowotnych, w tym opieki położniczej. Zaznaczył, że Kościół katolicki prowadzi szereg placówek służby zdrowia, roztacza opiekę nad kobietami- ofiarami przemocy i troszczy się o integralny rozwój kobiet.

  http://www.pro-life.pl/?a=news&id=655

 3. Agata pisze:

  „Mgłę” widziało ponad 5 mln osób – mimo że film był dostępny wyłącznie w tzw. drugim obiegu – co jest wynikiem lepszym niż rekordy oficjalnych produkcji kinowych. Miejmy nadzieję, że „Pogardę” zobaczy jeszcze większa liczba ludzi. Dostęp do prawdy mamy teraz reglamentowany, jak za PRL-u. Tym bardziej ceńmy takie produkcje.

  W poniżej przedstawianym materiale filmowym Bronisław Wildstein rozmawia ze twórczynią zarówno „Mgły” jak i „Pogardy” – Marią Dłużewską.

  http://razem.tv/filmy/-/Ale-chron-nas-Boze-przed-pogarda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s