Nasza Codzienna Prasówka – 31 sierpnia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Codzienna Prasówka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Nasza Codzienna Prasówka – 31 sierpnia

 1. Ostre słowa na Białorusi: w Polsce trwa histeria

  – W Polsce trwa histeria wokół sprawy obrońcy praw człowieka Alesia Bialackiego, a działania jej władz stają się coraz mniej racjonalne – pisze dziś prorządowy politolog białoruski Wadzim Hihin w komentarzu dla państwowej agencji BiełTA.
  „Minister sprawiedliwości Polski Krzysztof Kwiatkowski powiedział 25 sierpnia, że jego rząd ma zamiar wstrzymać obowiązywanie porozumienia z Białorusią o współpracy sądów. (…) Jeśli słowa polskiego ministra zostaną wcielone w życie, to może chodzić o zamrożenie działania dwóch aktów prawnych: Umowy o pomocy prawnej i stosunkach prawnych w sprawach cywilnych, rodzinnych, pracowniczych i karnych oraz Porozumienia (…) o bezpośrednim porozumiewaniu się sądów w zakresie pomocy prawnej” – pisze Hihin.
  Jego zdaniem, „oznacza to, że z powodu problemów, które pojawiły się u pojedynczego białoruskiego opozycjonisty z powodu niepłacenia podatków, ucierpią tysiące obywateli dwóch krajów”. Jako przykład podaje dochodzenia alimentów czy sprawy spadkowe.
  http://wirtualnapolonia.com/2011/08/30/ostre-slowa-na-bialorusi-w-polsce-trwa-histeria/

 2. Zbrodnia bez sprawcy

  Na pomniku, którym Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zamierza upamiętnić ponad 1000 Polaków – zamordowanych przez UPA mieszkańców wsi Ostrówki i Wola Ostrowiecka na Wołyniu, zabraknie wskazania sprawców zbrodni, a nawet samego faktu jej zaistnienia.
  http://wirtualnapolonia.com/2011/08/30/zbrodnia-bez-sprawcy/

 3. KSD przeciwko promocji satanizmu w TVP

  Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy protestuje wobec zaangażowania telewizji publicznej w promowanie satanizmu.
  Udział Adama „Nergala” Darskiego – zdeklarowanego satanisty i wroga chrześcijańskich wartości – w programie „The Voice of Poland”, który będzie miał emisję w TVP2 jesienią tego roku, stoi w sprzeczności z „Misją Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego”. Przede wszystkim z tymi zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 pt. „Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego”, które odwołują się do wartości chrześcijańskich i narodowych.
  http://wirtualnapolonia.com/2011/08/30/ksd-przeciwko-promocji-satanizmu-w-tvp/

 4. Rodziny nie mają wątpliwości. To stek bzdur

  Magdalena Pietrzak-Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej ekshumacji zwłok swego męża. – Potwierdzenie błędów popełnionych podczas identyfikacji zwłok może uruchomić lawinę wniosków o ekshumację – powiedziała w programie „To był dzień” w Polsat News. Dodała również, że rodziny, które dostały dokumenty z sekcji zwłok, której Rosjanie nie przeprowadzili, „nie mają wątpliwości, że dostają stek bzdur”.
  http://wirtualnapolonia.com/2011/08/30/rodziny-nie-maja-watpliwosci-to-stek-bzdur/

 5. M. Wassermann: sekcja zwłok ojca została sfałszowana

  – Nie mam wątpliwości co do tego, że jest to dokument (sekcji zwłok) sfałszowany. Moje słowa dzisiaj zostały bardzo dobitnie potwierdzone – powiedziała w rozmowie z TVN 24 córka Zbigniewa Wassermanna, którego zwłoki zostały rano ekshumowane z krakowskiego cmentarza na Bielanach.
  – Ten dokument nie jest autentyczny od samego początku do samego końca. Na wielu stronach znajdują się rzeczy, które nie mają odzwierciedlenia w faktach – podkreśliła. – Moje słowa dzisiaj zostały bardzo dobitnie potwierdzone, bo również biegli ani prokurator nie mieli cienia wątpliwości, że tak jest – dodała Małgorzata Wassermann.
  http://wirtualnapolonia.com/2011/08/29/m-wassermann-sekcja-zwlok-ojca-zostala-sfalszowana/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s