Relacja Bożeny vel Bogusi z dnia 30 lipca

Relacja ze spotkania modlitewnego w dniu 30.07.2011r.
w godz.21.00-22.20, na Krakowskim Przedmieściu, pod Pałacem Namiestnikowskim;

Chociaż cały dzień siąpiło i pomimo tego, że pod wieczór padał jeszcze deszcz, na co wieczorną modlitwę przyszła grupa 60-70 osób. Trwaliśmy na Apelu Jasnogórskim, w łączności, poprzez fale radiowe z naszą Najlepszej Matką, Królową Polski u OO. Paulinów, złączeni wszyscy z Duchową Stolicą naszej Ojczyzny – Częstochową.
Jacek z Ochoty , który prosto po pielgrzymce do Lichenia, pojawił się pod naszym dużym drewnianym Krzyżem na którym zawieszony był wizerunek Pana Jezusa w cierniowej Koronie, poniżej napis, słowa Papieża Jana Pawła II: „Brońcie Krzyża, od Giewontu do Bałtyku”, poprowdził modlitwę za Kapłanów. Był też wizerunek Beatyfikowanego w maju na Watykanie, przez samego Benedykta XVI, Jana Pawła II, wizerunek Kardynał Stefana Wyszyńskiego, kwiaty i krzyż ułożony zpłonących zniczy. Śpiewaliśmy  pieśń o Matce Bożej Bolesnej.
Następnie rozpoczęliśmy odmawiać Tajemnicę Radosną Różańca św. Ucieszyliśmy się , kiedy do modlitwy włączył się Ksiądz Jacek Bałemba SDB.
Był też i modlił się na Różańcu z nami Ksiądz Stanisław Małkowski, to dobrze, to bardzo dobrze, kiedy jesteśmy w TYM NASZYM ŚWIETLNYM PUNKCIE RAZEM, na Krakowskim Przedmieściu.
Po odmówieniu Różańca,  Ks. Jacek dokonał poświęcenia przedmiotów, które przynieśliśmya były to: woda, wizerunki Matki Bożej-Cudowny Obraz Matki Bożej z Kalwarii Zebrzydowskiej
oraz wizerunek Najświętszej Maryi Panny i kilka różańców.
Zostaliśmy  wszyscy pokropieni wodą święconą a następnie pobłogosławieni przez Kapłana.
Odmówiliśmy Litanię do Przenajświętszej Krwi Jezusa Chrystusa i po niej Litanię do św. Józefa.
Był Rachunek Sumienia, chwila zamyślenia, postanowienia jak tu być lepszym w dniu jutrzejszym, a za dzisiejsze dobro, Panu Bogu dziękować, zło starać się naprawić i zadośćuczynić.
Ksiądz Stanisław, skierował do nas słowa, jak zwykle wyważone, pokorne, ciche i z mocą.
Zrozumieliśmy jak nasza Ojczyzna jest chora, a jak jest choroba to naturalne, że może być śmierć!
My mamy do tego nie dopuścić, mamy swoją pracą, modlitwą, postępowaniem jak nas nauczał Pan Jezus, dawać świadectwo postawy godnej Chrześcijanina.
Śpiewaliśmy Pieśń Maryjną.
Przed Błogosławieństwem Ksiądz Jacek uświadomił nam, jak wiele korzyści wypływa z przychodzenia w miejsce naszych spotkań każdego wieczora 21.00-22.30.
Trzy podstawowe:
modlitwa, Słowo, Błogosławieństwo Kapłanów.

Oby nigdy  nam Ich nie zabrakło.
Na koniec otrzymaliśmy Błogosławieństwo Kapłańskie w Imię Boga Wszechmogącego: Ojca i Syna
i Ducha Świętego ———- AMEN ———–
Po Błogosławieństwie nas wszystkich, jeszcze odbywały się rozmowy , a niektórzy prosili Kapłanów, o osobiste Błogosławieństwo, co nasi Księża, czynili z radością.

I słowa poety:

Wiedza i łaska
Błogosław nam Boże
bo nic nie mamy
oprócz Twego Błogosławieństwa.
Spójrz, Boże
jakie nic mają synowie człowieczeństwa
bez Ciebie.
/Mariusz Milski – z tomu „Ewangelia Odblasku”/

NIECH BĘDZIE BÓG UWIELBIONY, TERAZ I NA WIEKI!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Relacja Bożeny vel Bogusi z dnia 30 lipca

  1. Pragnę poinformować że grupa uczestnicząca w pielgrzymce do Głogowca i Lichenia ofiarowała swój trud w Intencji Kapłanów na Krakowskim Przedmieściu, a w Licheniu u Matki Bożej Bolesnej zamówiona została msza święta w intencji Duszpasterskiej Posługi Kapłańskiej w czasie wieczornych modlitw w miejscu Pamięci Prawdy i Nadziei

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s