Relacja Bożeny vel Bogusi z dnia 29 czerwca z godz.21.10,

Idąc od pl.Piłsudskiego słyszałam bardzo głośno, jak się za chwilę okazało, nadawaną transmisję z koncertu z głębi dziedzińca przedpałacowego-namiestnikowskiego na Krakowskim Przedmieściu, tam też ulokowana była orkiestra oraz bliżej nieznana widownia.
Pod Krzyżem byłam o godz. 21.10, zastałam w sumie 150 – 200 osób. Nas, Modlących się było około 80-90, reszta usiłowała słuchać i oglądać na wielkim ekranie, ten koncert, lecz to
nie było do odbioru, ktoś z nadających pomylił chyba parametry. Kiedy było już nie do wytrzymania, hałas wzmagał się /wyglądało na to, że jakieś siły biorą nas na przetrzymanie /część osób odeszła.
Zostało nas modlących się przy Krzyżu dużym, drewnianym, wciąż tam stojącym, 40 – 50 osób, był spory krzyż ze zniczy, kwiaty wokoło, biało – czerwona flaga większa, i mniejsze krzyże i flagi, które trzymali niektórzy w ręku, były też trzy duże transparenty, domagające się Prawdy o katastrofie smoleńskiej, ze słowami Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego o społeczeństwie, o odwadze i tchórzostwie; o zastraszeniu i kłamstwie. Był obraz Matki Bożej Bolesnej, była lista ofiar katastrofy z 10.04. pod Smoleńskiem, był Błogosławiony nsz Papież Jan Paaweł II.
Trzymano portret chyba to był śp. Lech Kaczyński – Prezydent, lub żyjący Jego Brat Jarosław, tak przecież do siebie podobni. Polecaliśmy Ich Wszystkich w modlitwie Panu Bogu.
Odmówiliśmy Różaniec-część Bolesną, często kilka razy powracaliśmy do modlitwy:
Święty Michale Archaniele… Odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
„Pod Twoją Obronę…
ZNAK KRZYŻA,
łącząc się z Ojcem Św. Benedyktem XVI w Dniu 60.Rocznicy Kapłaństwa Jego, i papieża Brata, też Kapłana.
Modliliśmy się też za Tych, którzy trwali, trwają z nami,
z nadzieją, że modlitwa w tym Wybranym, Wymodlonym Miejscu nigdy nie ustanie – a pomnik musi być, TUTAJ!!! I KRZYŻ – JEST NAJLEPSZYM SYMBOLEM TEJ PAMIĘCI.
KRÓLUJ, NAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE!
Bożena vel Bogusia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s