Nasza Kawiarenka 30 maja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Kawiarenka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Nasza Kawiarenka 30 maja

 1. Teresa odp. dla p. Ewy ( dot. "slówka " z 12 maja ) pisze:

  Sama Pani pisze: woda egzorcyzmowana ( zwana także pobłogosławioną, nie mylić z wodą święconą). Taka woda jest używana podczas specjalnych Mszy św. uwalniających.
  W podanych przez Panią adresach intern. np. Egzorcyzmowana woda, olej sól i kadzidło : – w 1. akapicie zdanie 2. podano: ” Moc sakramentaliów leży we wstawienniczej modlitwie Kościoła, w imieniu którego kapłan błogosławi, poświęca lub egzorcyzmuje osoby i przedmioty. To ” l u b ” świadczy, że mogą być wykonywane dwie wymienione czynności ( obrzędy ). Przy czym egzorcyzmowanie, wykonuje się jak podano w nadzwyczajnych okolicznościach. Ks. Jacek Bałemba SDB każdego dnia używa wody święconej do pokropienia nią zebranych, miejsca na którym się modlimy, oraz do poświęcenia przedmiotów kultu religijnego ( o czym informuje modlących się ) . Nigdy do tych celów nie używał wody egzorcyzmowanej, ani o niej nie wspominał.

  Przyznaje Pani, że Ksiądz nie użył słów woda egzorcyzmowana ( wszak jest nagranie z tego dnia ).
  I na koniec. A ja się dziwię ( i chyba mi wolno ) – w przeciwieństwie do Pani – że Pani wie lepiej od naszego Kapłana, czego potrzeba modlącym się każdego dnia przed Pałacem Namiestnikowskim.
  Doceniam Pani trud – ale zdaje Pani relacje – i nie może Pani niczego dodawać od siebie – zwłaszcza czynności rytualnych, bo to wprowadza w błąd czytających.
  Bóg zapłać za podane adresy internetowe, dotyczące tematu wody egzorcyzmowanej.

 2. Ewa pisze:

  To moja ostatnia odpowiedź.
  NIGDY nie twierdziłam, że wiem coś lepiej od Kapłana – NIGDY!!!
  Nigdzie nie napisałam, że Ksiądz użył takich słów – a oprócz relacji miałam prawo do własnej refleksji na jej zakończenie.
  Mam prawo sądzić i uważać, że taka woda – skoro wiem o jej istnieniu – może się przydać i jeśli ktoś będzie ją posiadać i rozsądnie używać – to chwała Panu! Ze złem trzeba walczyć na wszelkie sposoby.
  Nie napisałam, że taka woda jest używana podczas Mszy Świętych – napisałam, że dzięki takich Mszom Świętym taką wodę możemy mieć, a gdzie jej będziemy używać – to można poczytać na stronie sanktuarium w Ratowie czy w Wąwolnicy.
  Wszak modlitwę egzorcyzm – modlitwę papieża Leona XIII odmawiamy codziennie.
  Amen!
  Z Panem Bogiem!

 3. Hortensja pisze:

  Czy zdarzyło ci się kiedyś, że w trakcie rozmowy telefonicznej połączenie nagle zostało przerwane? Zwykle staramy się wtedy jak najszybciej ponownie połączyć, by kontynuować rozmowę.

  Jak zobaczysz w tym krótkim filmie, w bardzo podobny sposób została przerwana nasza relacja z Bogiem. I podobnie jak bohater filmu, usiłujący odbudować relację ze swoją córką, Bóg, nasz Ojciec Niebieski, zrobił wszystko, by ponownie skontaktować się z nami.

  Dlaczego? Ponieważ kocha nas głęboko i bezwarunkowo!

  Kiedy po obejrzeniu filmu będziesz przechodził przez „5 kroków odkrywania”, postaraj się dostrzec – lub odkryć ponownie – tę niezwykłą miłość. http://www.youtube.com/watch?v=Xzi_xDlHCdQ&feature=player_embedded

  • J.Teresa pisze:

   Musimy dochodzić do prawdy naszej wiary, iż „Moc w słabości się doskonali.”
   Trzeba nam podejmować takie wewnętrzne decyzje , o których św. Ignacy powie: agere contra, czyli podejmowanie działań „w przeciwnym kierunku”.
   Musimy walczyć o tę Miłość Boga. Dzięki za film.

 4. Hortensja pisze:

  Kto jest największą postacią wszechczasów?
  Kto jest najwybitniejszym przywódcą?
  Kto jest najznakomitszym nauczycielem?
  Kto zrobił najwięcej dobrego dla rodzaju ludzkiego?
  Kto prowadził najświętsze życie na Ziemi?
  http://szukajacboga.jesus.net/?/4/kim-jest-jezus.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s