Relacja Alicji z dnia 25 maja 2011 roku

Głównym celem tego sprawozdania jest poinformowanie Szanownych Internautów, iż modlitwa przy krzyżu Pamięci Prawdy i Nadziei na Krakowskim Przedmieściu trwa. Dziś 25 maja po Apelu Jasnogórskim było zgromadzonych na modlitwie około 50 osób. Ks. Jacek Bałemba SDB po tradycyjnym poświęceniu  zgromadzonych przypomniał intencje, dla których się gromadzimy i modlimy w tym szczególnym miejscu: za ofiary tragedii smoleńskiej i ich rodziny oraz o skruchę i nawrócenie dla tych, którzy mogli mieć udział w tragedii albo utrudniają wyjaśnienie przyczyn tej tragedii. Modliliśmy się rozważając tajemnice chwalebne Różańca świętego. Następnie Ksiądz przeczytał wiersz Matka Boża w kościółku u lip Józefa Andrzeja Frasika, wprowadzając nas w atmosferę modlitwy  Maryjnej, której poświęcony jest miesiąc maj:

Ręce ciche na piersiach złoży,
oczy dobre, niebieskie, siwe –
serce gorące ma i litościwe,
na ustach uśmiech Boży.

Uklękniesz w kąciku nieznany,
poprosisz, z obrazka zejdzie –
dłonie ciche położy w rany,
poszepce, popatrzy – odejdzie.

Teraz już szyby drżą, to słońce się przeciska,
Święty z witraża ręce ma przekłute i chude, siwy –
a Ona uśmiecha się i znów jest ludzka i bliska
rozmawia z Chrystusem frasobliwym.

Odśpiewaliśmy Litanię Loretańską.

Po codziennym rachunku sumienia podziękowaliśmy Panu Bogu, za ten jeszcze jeden dzień darowany w naszym życiu  śpiewając pieśń  Chwalcie łąki umajone. Znalazł się jeden prześmiewca , którym zaopiekował się strażnik miejski na prośbę jednej z osób uczestniczących w modlitwie.

W dzisiejszym słówku salezjańskim ks. Jacek przedstawił nam analogię jaka mu się nasunęła w rozmyślaniach o trwaniu na modlitwie w  tym szczególnym miejscu.

W Starym Testamencie opisana jest historia pewnego człowieka, który budował Arkę. Można sobie wyobrazić, że znaleźli się obserwatorzy, dla których był on powodem kpin.

Analogia – Arka miejsce schronienia dla Noego i jego rodziny –  Modlitwa ratunkiem i schronieniem dla nas i powierzanych przez nas  osób w modlitwie.

Analogia skutków – Arka ocaliła Noego i nas modlitwa ocali.

Miejmy pewność i nie zniechęcajmy się.

Następnie ks. Jacek przypomniał, iż w środę miała miejsce IV już katecheza papieża Benedykta XVI o roli modlitwy. W słowach skierowanych do Polaków papież podkreślił, iż autentyczna modlitwa nie wyklucza zmagania się człowieka z Bogiem, jak to było w przypadku Jakuba opisanym na kartach Starego Testamentu. Szczegóły katechezy dostępne na stronie radia watykańskiego. Audiencja 25 maj

Alicja

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Alicja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s