Relacja Alicji z dnia 4 maja

Dziś na Krakowskim Przedmieściu przed Krzyżem Pamięci ofiar tragedii Smoleńskiej modliło się około 40 osób. Przy krzyżu został umieszczony portret błogosławionego papieża Jana Pawła II  i obraz Matki Bożej Bolesnej. Dziś modlitwie przewodziło dwóch kapłanów: ks. Jerzy Garda i ks. Jacek Bałemba. Po apelu Jasnogórskim i modlitwie za kapłanów zabrzmiała radośnie, Maryjna pieśń majowa. Następnie rozważaliśmy tajemnice chwalebne różańca świętego, ofiarując je za ofiary tragedii Smoleńskiej. W maju każdego wieczoru czcimy Maryję, śpiewając litanię Loretańską. Po wieczornym rachunku sumienia, salezjańskim zwyczajem, ks. Bałemba skierował do zgromadzonych słówko wieczorne. Tym razem słówko dotyczyło zasygnalizowania inauguracji cyklu katechez papieża Benedykta XVI, które można  określić jako  zaproszenie do szkoły modlitwy.

Aby uniknąć zniekształceń, podaję link do strony Katolickiej Agencji Informacyjnej, zawierającej pełny tekst katechezy.

Papież zaprasza do szkoły modlitwy

Po błogosławieństwie część modlących pozostała na dyskusję. W tym czasie ruch na Krakowskim Przedmieściu bardzo się ożywił – Pałac Namiestnikowski opuszczała delegacja króla Szweckiego w asyście służb bezpieczeństwa. Mogę nadmienić, że wymienione „służby, jak za starodawnych latach, oczekiwały pod bramą wyjazdową przez cały czas naszego spotkania modlitewnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Alicja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s