Krótka relacja Ewy z dnia 28.04.2011

Szczęść Boże!

Ze względu na Oktawę Świąt Wielkiej Nocy odmawialiśmy tajemnice chwalebne a nie światła. Słówko wieczorne tyczyło się dziś odniesienia pełnego szacunku do człowieka.
Ksiądz Jacek mówił o niepowodzeniu konstruowania wieży Babel, ponieważ nie budowano z Bogiem. Ważne było wypowiedzenie z miłości pasterskiej przestrogi, żebyśmy bardzo uważali na tych ludzi, którzy posługują się pod płaszczykiem wzniosłych haseł nienawiścią, agresją, intrygą, wyzwiskami, pogardą dla człowieka. To są ludzie niebezpieczni i oczywiście nic nie zrozumieli z tego, czym Krzyż jest w swej istocie – mówił Ksiądz Jacek

Na uwagę zasługują jeszcze i te słowa o Prymasie Tysiąclecia: „Usłyszałem kilka dni temu, że Wielki Prymas Tysiąclecia miał w swoim brewiarzu dwie kartki zapisane. To znaczy modlił się codziennie za te osoby, które były tam wpisane. Na pierwszej kartce były nazwiska kapłanów, którzy odeszli z kapłaństwa, a na drugiej kartce było nazwisko Bolesława Bieruta. Warto się zastanawiać, z jakich ludzi chcemy brać przykład w dzisiejszej sytuacji i jakimi metodami chcemy się posługiwać tutaj pod Krzyżem i poza Krzyżem dla budowania dobra w naszej Ojczyźnie”.

Z kolei Ksiądz Stanisław Małkowski ogłosił bardzo ważną inicjatywę Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę od 1 maja do 12 czerwca – do Święta Zesłania Ducha Świętego.

Reszta w szczegółowej relacji

Ewa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Krótka relacja Ewy z dnia 28.04.2011

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s